BluMartin FreeAir 100, sada filtrů, třídy M5

Značka: BluMartin
1 513 Kč / ks 1 250,41 Kč bez DPH 1 513 Kč / 1 ks
Skladem (>5 ks)

BluMartin FreeAir 100, sada filtrů, třídy M5

Detailní informace

Detailní popis produktu

Číslo produktu: BLUM/FA00-1053
Zařízení: FreeAir
Výrobce: BluMartin

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

freeAir100decentralizované, řízené větrání s rekuperací tepla

bluMartin freeAir 100 je větrací jednotka s rekuperací tepla se sofistikovanou měřicí a řídicí technikou, která umožňuje energeticky optimální provoz a chrání proti suchému vzduchu v zimě. To je zajištěno pomocí 8 zabudovaných senzorů, které automaticky detekují a optimalizují změny v kvalitě ovzduší. Systémy čerstvého vzduchu pro řízené větrání s rekuperací tepla jsou nezbytné nejen pro nízkoenergetické a pasivní stavby.

 

Výhody větracího systému bluMartin freeAir 100

Srdcem větracího systému je protiproudý rekuperátor vzduchu, který vrací přes 90 % tepla obsaženého v odpadním vzduchu a tímto teplem ohřívá čerstvý venkovní vzduch přiváděný do místnosti. Tomu říkáme řízené větrání.

Ušetříte zhruba 25 % energie potřebné k vytápění

Jednotka umožňuje větrat i dva pokoje najednou prostřednictvím tzv. dvojpokojového připojení. S ním můžete větrat ve více místnostech bez potřeby nákladných potrubních sítí.

Výrobce pamatoval také na design jednotky. Její krycí deska je sotva větší, než formát A3 a může být vyrobena v různých barevných odstínech. Jednotka FreeAir 100 je ideální pro pasivní a nízkoenergetické domy, ale i pro stávající stavby. Zvládá zvyšující se nároky na příjemné klima a předchází možným stavebně fyzikálním škodám.

 


 

Decentní design

FreeAir 100 jednotky jsou malé, nenápadné a dávají vám možnost zvolit si vlastní design krycí desky. Díky tomu zapadne větrací systém do každé místnosti. Venkovní krycí deska jednotky je zase natolik nenápadná, že nijak nenaruší vzhled vaší fasády.

 


 

Efektivní protiproudy

FreeAir 100 předčí s účinností od 90 % nároky pasivních domů. Díky protiproudovému principu dosahuje zařízení stejných výsledků jako výkonná centrální zařízení.


 
     

Automatické odvhlčování

FreeAir 100 čidla měří relativní vlhkost ve vnitřním i vnějším prostředí. Díky tomu má systém údaje také o absolutní vlhkosti. Může pak nastavit potřebnou úroveň větrání a zabezpečí perfektní odvlhčení. A tím zamezí vzniku zdraví nebezpečných plísní.

Dvojpokojové připojení

S jedním jediným zařízením vyvětráte hned několik místností s podlahovou plochou do 75 m2. Přívod vzduchu přitom můžete regulovat v každé místnosti zvlášť.

 

Automatické noční chlazení

V letních měsících pracuje freeAir 100 jako klimatizační zařízení. Chladný vzduch automaticky obtéká výměník a přivádí ho do interiéru. Na podobném principu funguje v zimních měsících i ochrana proti zamrznutí.

 

Prvotřídní kvalita

Větrací systém je sestaven téměř výhradně ze špičkových komponent německé výroby, u kterých máte zaručenou dlouhou životnost. Jednotka obsahuje ty nejlepší velkoplošní filtry, které udrží vaše náklady za energie při zemi.

 

Optimální úspora energie

Rekuperační jednotka vyniká svými inteligentními měřicími systémy a s jejich čidly dokáže perfektně obstarat provozní nároky každé místnosti. Systém zamezuje nadměrnému větrání a zároveň nezdravému vysoušení vzduchu. Máte vždy zaručen čerstvý vzduch.

Nová zelená úsporám

Nákup tohoto úsporného systému větrání můžete financovat s podporou programu Nová zelená úsporám. Jedná se o podporu C.4.2, čili podporu pro decentrální systém nuceného větrání se zpětným získáváním tepla.