Detektor kouře Air

Značka: LOXONE
3 291,20 Kč / ks 2 720 Kč bez DPH 3 291,20 Kč / 1 ks
Skladem odesíláme 2-5 dnů (>5 ks)
Můžeme doručit do:
5.3.2024
Detektor kouře Air
Číslo produktu: 100142

Detektor kouře Air zaručuje větší bezpečnost ve vašem domě. 

  • Optická detekce kouře.
  • Akustický a optický alarm.
  • Pro včasnou detekci kouře.
  • Funguje i samostatně (bez Loxone chytrého domu).
  • Vhodný pro 100% integraci do Loxone Smart Home.
  • Včetně baterie s dlouhou životností.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Inteligentní
detektor
 kouře

Loxone Detektor kouře Air spolehlivě detekuje požár díky špičkové technologii měření kouře. Integrace do systému Loxone Smart Home zajistí v případě nouze spuštění více forem poplachu i další akce. Navíc v chytrém domě nemusíte spoléhat pouze na detekci kouře, neboť rozezná i prudké změny teploty.

Jak funguje detekce kouře

 

Seznamte se s Detektorem kouře Air

 

Umístění a počet detektorů kouře

Správný počet a především umístění detektorů kouře je rozhodující. Při plánování Real Smart Home dbejte na přesné umístění a počet detektorů kouře. Doporučujeme umístit detektory kouře do následujících místností:

 

Ložnice Dětský pokoj

   Ložnice                                                    Dětský pokoj

Obývací pokoj Chodby

Obývací pokoj                                                   Chodby  

 

 

Zcela integrovaný, ale stále nezávislý

Loxone Detektor kouře Air lze snadno a rychle integrovat do chytrého domu Loxone. V případě poplachu je Miniserveru odeslán signál přes technologii Loxone Air. Miniserver následně reaguje a spouští další varovné funkce. Rozsvítí světla, vytáhne žaluzie a zavolá (pokud je aktivní služba Caller Service).

Komunikace produktů podporujících Loxone Air

 

 

 

Detektor kouře musí být minimálně jednou ročně kontrolován a vyzkoušen. Informujte o tom své zákazníky a dohodněte si schůzku jednou ročně, abyste zkontrolovali detektory kouře a další bezpečnostní zařízení. Podrobné informace o testu funkčnosti naleznete zde:

 

Správné umístění může zachránit životy

 

schéma

Optimální poloha detektoru kouře se nachází uprostřed místnosti. Musí být zajištěno, že vybavení jako nábytek, přepážky a stropní svítidla jsou vzdáleny nejméně 50 cm od detektoru. Je důležité, aby nic nebránila případnému kouři v kontaktu se senzorem.

 

schéma

Má-li např. pokoj podhled, který je vyšší než 20 cm bude nutné zde umístit dva nebo více detektorů kouře. Jelikož z výšky překážky > 20 cm nemůže být kouř spolehlivě detekován.

 

schéma

Pokud je stropní plocha > 60 m2, doporučujeme použít další detektor kouře. Dva detektory kouře umístěte rovnoměrně po místnosti.

 

schéma

Do dlouhých rovných chodeb do 15 m délky, doporučujeme umístit detektor kouře na střed místnosti. Pokud je chodba delší než 15 m, doporučujeme umístit 2 detektory kouře.7

 

schéma

Na dlouhých chodbách do tvaru L by měl být detektor kouře umístěn na křižovatkách nebo rohových plochách. Zapamatujte si, že maximální vzdálenost ke stěně může být 7,5 m. Pokud je vzdálenost větší, musí být umístěn další detektor kouře. Maximální povolená vzdálenost je 15 m od dalšího detektoru kouře.

 

schéma

Ve místnostech bez horizontálního stropu musí být detektor kouře namontován na straně ve vzdálenosti 50 cm až 1 m od dalších ploch a překážek.

 

schéma

Ujistěte se, že detektor kouře není namontován poblíž větracího otvoru. Kouř by zde nemusel proniknout do detektoru a být spolehlivě detekován.

 

 

Jednoduchá instalace a zprovoznění

Díky integrovanému modulu Loxone Air lze detektor kouře snadno a rychle přidat do systému Loxone. V případě poplachu odesílá bezdrátově informaci do Miniserveru, který reaguje a spouští další alarmové funkce, jako jsou blikající světla, odstínění a hlasitý poplachový zvuk přes Music Server.

Ikona Loxoxone Air
 
 

 

Včas zjištěný stav baterie a včasné upozornění

ukazatel stavu baterie

 

Detektor kouře Air je napájen baterií, která za normálních podmínek vydrží asi 10 let. Stav baterie lze kdykoli zobrazit v aplikaci Loxone Smart Home.
Kromě vizualizace lze v závislosti na požadavku zákazníka také nastavit oznámení prostřednictvím notifikace, Caller Service nebo e-mailu.

Nastavte Loxone Mailer (zdarma) a budete jako Loxone partner včas informován v případě nutnosti výměny baterií u zákazníka.

 

aplikace ukazuje stav alarmu: vše v pořádku

Vše v pořádku

 

aplikace ukazuje notifikaci požárního poplachu

Prvotní alarm

V případě požárního poplachu je nejdříve voláno prostřednictvím Caller Service a zobrazena notifikace. Tímto způsobem jsou zákazníci okamžitě informováni o poplachu i v případě, že není v domě nikdo přítomen.

 

Aplikace ukazuje požární poplach

Hlavní alarm

Real Smart Home využívá veškeré prostředky, které má k dispozici, aby na nebezpečí upozornil. Reaguje blikajícími světly, otevře stínění a prostřednictvím Music Serveru spustí zvuk alarmu v celém domě.

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Chytrý dům nebo byt s Loxone - více času pro život

 

Všichni to znáte z domovů, kanceláří, práce... ovladače na vytápění, klimatizaci, na řízené větrání, na rolety, na audio systém... Termostaty, zabezpečení vstupů - klíče atd... K tomu "otravné" nastavování všeho jednotlivě s tím, že zapnutím jednoho zařízení, často musíte změnit nastavení ostatních, abyste se vyhnuli protichůdným funkcím a plýtvání dnes tak cenných energií...

A teď si představte, že existuje řešení, kde vše najdete a funguje v jednom zařízení - displeji. Uživatelsky přívětivě a jedním tlačítkem vyřešíte vše co potřebujete. Celá domácnost je v symbióze a vy se cítíte skvěle z rodinné pohody, kterou si takto společně užíváte.

Pod pojmem chytrý dům si dnes můžeme představit ledasco. Většinou všemožná udělátka, která nás okrádají o čas a komplikují nám život. Podle Loxone musí inteligentní dům splňovat přesný opak. Vědět vždy sám, co má dělat a šetřit obyvatelům tisíce akcí. Starat se o vytápění, osvětlení, stínění a další technologie. Skutečný smart home šetří náš čas a zjednodušuje nám život. 

S Loxone se váš dům či byt stane opravdu inteligentní. Bude ovládat techniku tak, aby vám bylo příjemně, byli jste v bezpečí a zároveň co nejvíce šetřili. K tomu budete mít v každé místnosti jednoduché ovládání jedním tlačítkem. Jako bonus získáte aplikaci, se kterou máte vše pod palcem kdekoli na světě. 

Loxone přitom respektuje soukromí - nikam neposílá vaše data. Nic není "uložené někde na cloudu", vše máte 100% pod vaší kontrolou v místě instalace. 

Máte volbu bezpečného vzdáleného dohledu a ovládání jen pokud budete chtít. Vše může fungovat i "ostrovně" bez připojení k internetu. Loxone je kompletně vyráběný v Evropě!

 

Funkce a možnosti inteligentního domu.

Loxone nabízí řešení pro veškeré funkce chytrého domu. Skutečné kouzlo je v dokonalé souhře všech komponent. Vše o sobě ví, rozumí si a dokáže spolupracovat na základě zjištěných dat. Díky této kooperaci vše v domě funguje bez kompromisů.