HomEvap Direct Humidifer-adiabatický zvlhčovač + ventilátor + předehřívač + dig. regulace

Značka: HomEvap
74 324,25 Kč / ks 61 425 Kč bez DPH
Dostupnost na dotaz
Můžeme doručit do:
4.3.2024

HomEvap Direct

Tento produkt je určený do domácností nebo kanceláří bez vzduchotechnické jednotky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

HomEvap Direct představuje ideální řešení, které elegantně spojuje zvlhčovač a chladič vzduchu bez nutnosti složitých stavebních zásahů.

HomEvap Direct může být umístěn například do technické místnosti, kůlny nebo podkroví. Vše, co vidíte v interiéru, je mřížka, skrze kterou je upravený vzduch vyfukován.

Standardní součástí HomEvap Direct  je vodní filtr LegioSafe®, který zajišťuje hygienicky bezpečný provoz.

HomEvap Direct pracuje automaticky a má dvě funkce:

 • zvlhčování během zimy,
 • chlazení během léta.

 

Proč zvlhčovat?

Myslíte si, že pohodlí ve vašem domě je důležité? Hřejivého, příjemného a bezpečného pocitu domova můžete dosáhnout několika způsoby, například designovým interiérem, pohodlným nábytkem nebo pěknou dřevěnou podlahou. Významnou měrou však ke komfortnímu bydlení přispívá zdravé a optimální vnitřní mikroklima.

Všimli jste si, že vás doma pálí oči, pociťujete bolest v nose nebo krku, máte suchou pokožku nebo jste zaskočeni výboji statické elektřiny? Nebo se zhoršily vaše dýchací problémy či astma? Pokud se některý z výše uvedených problémů objevil ve vaší domácnosti, pak je vzduch ve vašem domově pravděpodobně příliš suchý. Jednoduchým a efektivním řešením je zvýšení vlhkosti vzduchu v interiérech. 

Příliš suchý vzduch je problémem v mnoha domácnostech, kancelářích nebo jiných budovách.  Obyvatelé domů s řízeným větráním s rekuperací tepla nebo jiným ventilačním systémem často trpí nízkou relativní vlhkosti vzduchu. Za účelem řešení problému suchého vzduchu zvýšením jeho vlhkosti nizozemská firma HomEvap vyvinula Zvlhčovač HomEvap. Energeticky efektivní Zvlhčovač HomEvap tak upravuje vlhkost vzduchu na požadované optimální hodnoty, což  zvyšuje pocit komfortu bydlení.

Příliš suchý vzduch ve vaší domácnosti způsobuje nejen zdravotní problémy, ale také sesychání dřevěných konstrukcí (následkem čehož dochází například k vrzání dřevěné podlahy nebo poškození vašich starožitností). 

Všechny dřevěné konstrukce, tedy okna, podlahy nebo celé dřevostavby, jsou velice náchylné na vlhkost vzduchu. Při nízké vlhkosti dochází k sesychání dřeva a vzniku trhlin, naopak při vysoké vlhkosti může docházet k bobtnání materiálu. Ideální relativní vlhkost v místnostech s dřevěnými prvky se pohybuje mezi 40 % a 60 %. V případě nedodržení hodnoty relativní vlhkosti v tomto rozmezí může být problematické uplatnit záruku např. na dřevěný nábytek nebo podlahu v případě nadměrného sesychání a praskání výrobku. Zvlhčovač HomEvap zajistí optimální hodnotu vlhkosti vzduchu, čímž přispívá k ochraně stavebních konstrukcí a nábytku. 

 

 
 

Čtyři z devíti parametrů pro zdravé klima vnitřního prostředí:

 • kvalitní vzduch,
 • tepelnou pohodu,
 • ideální vlhkost,
 • nižší výskyt prachových částic a roztočů.

Plusy využití systému HomEvap:

 • snižuje riziko vzniku zdravotních problémů,
 • zvyšuje pocit pohodlí,
 • v létě má chladicí účinek,
 • chrání vaši dřevěnou podlahu, starožitnosti a umění,
 • snižuje výskyt prachových částic,
 • není viditelný v interiéru,
 • jeho provoz funguje automaticky.
 
 
 
Nepříznivé účinky příliš suchého vzduchu v místnosti

S ohledem na komfort

 • nižší výkonnost při práci a pocit nepohody,
 • zvýšený výskyt prašnosti a mikroorganismů.

S ohledem na aspekty stavební fyziky

 • trhliny v parketové podlaze, praskání nábytku atd.
 • poškození starožitností a rozladění hudebních nástrojů způsobené sesycháním a smršťováním dřeva.

S ohledem na zdraví

 • zhoršení projevů astmatu nebo alergií,
 • suché oči a kůže,
 • snížená schopnost koncentrace a bolesti hlavy,
 • dráždivý kašel.

 

  Doplňkové parametry

  Kategorie: E-SHOP
  Záruka: 2 roky
  Hmotnost: 5 kg

  Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

  Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

  Nevyplňujte toto pole:

  Co, kdybyste se právě dozvěděli...

  že správná vlhkost v interiéru ( 40-60% RV ) významně pomáhá snižovat možnost přenosu virů a bakterií 

  prodlužuje životnost vašeho vybavení domu nebo bytu. Navíc zvyšuje vaši produktivitu a zlepšuje prožitek z bydlení.

  Současná INDOOR GENERATION tráví pobytem uvnitř budov až 90 % svého času. 

  Vzduch tam může být až pětkrát více znečištěný než vzduch venku. 77 % populace si to však podle průzkumu YouGov neuvědomuje. 

  20000 dechů za den z toho 90% uvnitř budov.


   

  Řešení existuje

   

  Zvlhčovače a chladiče pro váš domov nebo kancelář. V HomEvap nabízíme ty správné produkty, které vám budou spolehlivě sloužit. Naše zvlhčovače jsou bezpečné proti legionele a jsou energeticky šetrné. Navíc můžou být i napojeny přímo na zařízení pro rekuperaci tepla.

   

  Bezpečné a zdravé

   

  Automaticky fungující zvlhčovač je standardně vybaven ohřívačem pro vyšší účinnost a patentovaný legionelový filtr LegioSafe zajišťuje bezpečné a zdravé vnitřní klima v kanceláři i doma. Patří sem například hlavně i dětský pokoj. Zařízení lze připojit přímo k libovolnému WTW (instalace rekuperace tepla) nebo pouze jako zvlhčovač s ventilátorovým boxem samostatně. V potrubí nedochází ke kondenzaci.

  Vždy příjemné vnitřní klima

  Nedaří se vám správně ochladit své životní nebo pracovní prostředí? Pak je ideálním řešením náš energeticky účinný chladič. Tento odolný spotřebič zajišťuje dostatečné chlazení v příjemném vnitřním klimatu v každém obytném a pracovním prostředí. To vám umožní znovu dobře spát nebo lépe pracovat například během teplého letního období.

  Různé ovládací prvky

  Zvlhčovač a chladič jsou standardně dodávány s ovládacím panelem. Mohou být také ovládány přes Modbus, Bacnet, 0-10Volt a on/off kontakt.