Meteostanice Tree

Značka: LOXONE
14 677,30 Kč / ks 12 130 Kč bez DPH 14 677,30 Kč / 1 ks
Skladem odesíláme 2-5 dnů (>5 ks)
Můžeme doručit do:
29.2.2024
Meteostanice Tree
Číslo produktu: 100246

V chytrém domě Loxone jsou aktuální a přesné meteorologické údaje a předpověď počasí rozhodující. Z tohoto důvodu jsme připravili ""all-in-one"" řešení: Meteostanici ve výhodném setu s Weather Service na 10 let.

 • Údaje o rychlosti větru, teplotě, úrovni slunečního jasu a rozeznání deště.
 • Plug & Play: zprovoznění v rekordním čase díky technologii Tree a Air.
 • Navržený a vyvinutý speciálně pro Loxone Smart Home.
 • Výhodný set s Loxone Weather Service na 10 let
  (aktivační kód obrdžíte s fakturou).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Meteostanice

Spolehlivé údaje o počasí pro perfektní automatizaci.

Díky lokálním senzorům a přesné předpovědi počasí.

Aby se dokázala vaše domácnost nebo firma přizpůsobovat aktuálním povětrnostním podmínkám, je nezbytné přesné zaznamenání teploty, srážek, větru i slunečního svitu. V kombinaci s předpovědí počasí pro vaši polohu poskytuje Meteostanice cenná data Loxone Miniserveru, který tak můžete automaticky řídit jednotlivé technologie v domácnosti i celé budově.

 

Weather Service

Meteostanice nabízí dokonale všestrannou ochranu v kombinaci s předpovědí počasí až 66 hodin dopředu.

 

 

Správné umístění Meteostanice

Meteorologická stanice Loxone zaznamenává různé meteorologické údaje. Před výběrem optimální polohy Meteostanice je nejprve nutné určit, která měření jsou obzvláště důležitá pro ochranu budovy.

 

Icon Sturmschutz
 

Bouřky jsou nejčastějším důvodem poškození žaluzií a jiného stínění. Proto se ujistěte, že Meteostanici nic nebrání, aby byl vítr spolehlivě detekován.
Stromy, stěny a okapy nesmí zpomalovat vítr a ovlivňovat data z Meteostanice.

 

Icon Temperatur
 

Teplota je také rozhodujícím parametrem ochrany stavby. Meteostanice vyžaduje přímo dopadající sluneční svit pro přesnou detekci jasu. Tím zajistí spolehlivý provoz automatického stínění. To ale ovlivňuje přesnost měřené teploty. Proto k měření teploty doporučujeme využít službu Weather Service, která je z toho důvodu součástí dodávky Meteostanice Air/Tree.

 

Icon Frostschutz
 

Mráz a vlhkost mohou společně způsobit značné škody na stínicí technice v důsledku námrazy.
Aby mohla být budova spolehlivě chráněna před tímto nebezpečím, je důležité, aby Meteostanice spolehlivě zaznamenala jakékoli srážky.

 

Automatické řízení technologií podle počasí

 

 

Automatické stínění

Díky údajům z Meteostanice je budova chráněna před přehřátím a Loxone Miniserver řídí stínění na základě aktuálního rozdílu vnitřní a venkovní teploty, slunečního svitu i předpovědi počasí na následující hodiny.

 

Ochrana stínicí techniky

Díky lokálnímu měření větru pomocí Meteostanice, Loxone pozná příchod bouřky a přenastaví veškerou stínicí techniku do bezpečných poloh.

 

Zavlažování

V inteligentním domě je zavlažování zahrady automatizováno a řízeno na základě předpovědi počasí. Díky tomu je zajištěno optimální

 

Varování před deštěm

Díky lokálnímu dešťovému senzoru v meteorologické stanici budete včas upozorněni, abyste zavřeli okna v případě náhlé průtrže mračen.

 

Regulace teploty

Díky přesné předpovědi venkovní teploty vytápění zajistí komfortní teplotu ve vašem chytrém domě bez ohledu na zdroj tepla.

 

Individuální funkce

Mnoho dat o počasí umožňuje nastavit i individuální funkce. Při nepříznivé předpovědi může při odchodu zablikat v předsíni modré světlo, které znamená riziko deště a doporučení vzít si s sebou deštník.

 

Loxone App - Wetter

Plná integrace s Loxone App

Předpověď počasí plně spolupracuje s Loxone App. Aktuální data o počasí a její předpověď můžete kdykoli sledovat pomocí svého mobilního zařízení či počítače.

 


 

 

Ochrana před mrazem

Pokud venkovní teplota klesne pod 1 °C a Meteostanice zjistí srážky, Loxone zabrání poškození stínicí techniky v důsledku námrazy. Všechny pohyby stínicích prvků se okamžitě zastaví a z bezpečnostních důvodů se zablokují. Uživatelský režim Ochrana před mrazem může být manuálně zrušen ve vizualizaci nebo se automaticky vypne, když venkovní teplota převýší 10 °C.

 

Ochrana před bouřkou

Meteostanice Loxone sleduje rychlost větru. V případě, že dosáhne hodnoty, při které by mohlo dojít k poškození stínění, je aktivován uživatelský režim Ochrana před bouřkou: všechny stínicí prvky se dostanou do bezpečné polohy a jsou zablokovány. Ochrana před bouřkou může být deaktivována buď ručně v aplikaci, nebo automaticky, jakmile se rychlost větru opět vrátí do bezpečných hodnot.

 


 

 

Zprovoznění v rekordním čase

 

Wetterstation Tree

 

Meteostanice Tree

Produkty technologie Loxone Tree jsou ideální pro nové stavby. Představují to nejlepší řešení pro realizaci inteligentní automatizace. Flexibilní kabeláž snižuje čas i náklady na instalaci a umožňuje snadné rozšíření v budoucnu.

 


 

 

 

Wetterstation Air

Meteostanice Air

Speciální řešení pro realizace inteligentního řízení v již existující elektroinstalaci představují produkty řady Air. Díky bateriovému napájení a bezdrátové komunikaci nepotřebují kabeláž, a tudíž ani stavební úpravy.

 


 

 

Obsah balení

Meteostanice Tree
 • Držák kombinující uchycení na zeď či tyč
 • Montážní set
 • Weather Service na 10 let (kód naleznete na faktuře)

Meteostanice Air

 • 2 × AA baterie
 • Držák kombinující uchycení na zeď či tyč
 • Montážní set
 • Weather Service na 10 let (kód naleznete na faktuře)

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Chytrý dům nebo byt s Loxone - více času pro život

 

Všichni to znáte z domovů, kanceláří, práce... ovladače na vytápění, klimatizaci, na řízené větrání, na rolety, na audio systém... Termostaty, zabezpečení vstupů - klíče atd... K tomu "otravné" nastavování všeho jednotlivě s tím, že zapnutím jednoho zařízení, často musíte změnit nastavení ostatních, abyste se vyhnuli protichůdným funkcím a plýtvání dnes tak cenných energií...

A teď si představte, že existuje řešení, kde vše najdete a funguje v jednom zařízení - displeji. Uživatelsky přívětivě a jedním tlačítkem vyřešíte vše co potřebujete. Celá domácnost je v symbióze a vy se cítíte skvěle z rodinné pohody, kterou si takto společně užíváte.

Pod pojmem chytrý dům si dnes můžeme představit ledasco. Většinou všemožná udělátka, která nás okrádají o čas a komplikují nám život. Podle Loxone musí inteligentní dům splňovat přesný opak. Vědět vždy sám, co má dělat a šetřit obyvatelům tisíce akcí. Starat se o vytápění, osvětlení, stínění a další technologie. Skutečný smart home šetří náš čas a zjednodušuje nám život. 

S Loxone se váš dům či byt stane opravdu inteligentní. Bude ovládat techniku tak, aby vám bylo příjemně, byli jste v bezpečí a zároveň co nejvíce šetřili. K tomu budete mít v každé místnosti jednoduché ovládání jedním tlačítkem. Jako bonus získáte aplikaci, se kterou máte vše pod palcem kdekoli na světě. 

Loxone přitom respektuje soukromí - nikam neposílá vaše data. Nic není "uložené někde na cloudu", vše máte 100% pod vaší kontrolou v místě instalace. 

Máte volbu bezpečného vzdáleného dohledu a ovládání jen pokud budete chtít. Vše může fungovat i "ostrovně" bez připojení k internetu. Loxone je kompletně vyráběný v Evropě!

 

Funkce a možnosti inteligentního domu.

Loxone nabízí řešení pro veškeré funkce chytrého domu. Skutečné kouzlo je v dokonalé souhře všech komponent. Vše o sobě ví, rozumí si a dokáže spolupracovat na základě zjištěných dat. Díky této kooperaci vše v domě funguje bez kompromisů.