Novinky

VIVA designový difuzor

Designové difuzory VIVA

VIVA je ztělesněním severského designu s elegantním, nadčasovým designem, který je nabitý funkčními prvky pro prvotřídní výkon. Difuzéry VIVA jsou kolekcí, která vznikla spojením vizuálních a ventilačních vlastností zcela jedinečným způsobem.

Design, účinnost, nová forma vzduchu

V roce 2016 jsme se společně s renomovaným interiérovým designérem Teemu Saukkonenem zamysleli nad tím, jak by měl vypadat nástěnný difuzor přiváděného vzduchu. Odborníkovi na design jsme dali zcela volné ruce s průvodními slovy: "Vy přemýšlejte čistě o designu - na nás je, abychom z toho udělali funkční větrací prvek." Zrodil se koncept zcela nového druhu výrobku, který spojuje interiérovou architekturu a větrání. Při vývoji výrobku se ve společnosti Climecon kladl důraz na precizní vysokou přesnost nastavení, snadnou instalaci a regulaci, flexibilní obraz proudění vzduchu po celou dobu životnosti, tichý provoz a distribuci vzduchu bez průvanu. 

Po testování, modelování proudění vzduchu a překonání někdy zdánlivě nemožných překážek vznikl úžasný výrobek, kde byl každý detail pečlivě promyšlen a byl zachován stejným inovativním designem, jako na začátku - zrodila se VIVA.

Stylový difuzor pro přívod a odvod vzduchu

Povrchová montáž VIVA-S

Výsledkem Saukkonenova originálního nápadu byl model difuzoru pro povrchovou montáž VIVA-S, který lze použít k vytvoření delších interiérových prvků kombinací aktivní a "slepé" části výrobku. Díky tomu je také možné spojit modely přívodu a odvodu vzduchu do jednoho stylového celku.

VIVA-F pro zapuštěnou montáž

Poté, co jsme od dalších interiérových architektů obdrželi požadavky na bezrámový nástěnný difuzor přiváděného vzduchu se stylovým designem, rozhodli jsme se tuto myšlenku dopracovat pro společnost Saukkonen design a zrodil se koncept vestavného výrobku VIVA-F.

 • Jednoduchý a precizní design
 • Stejné modely pro povrchovou a zapuštěnou montáž, které lze umístit do jednotné řady
 • Kompletní instalace je dosažena pomocí "slepých dílů" VIVA-S-0

Navrženo architekty, vyrobeno společností Climecon

Volba architekta

Difuzory VIVA nabízejí řešení pro vizuální dotvoření interiéru a architektury objektu, které není na úkor technické funkčnosti zařízení.

Návrh vnitřního klimatu

Bezkonkurenční technické vlastnosti difuzorů VIVA jsou výsledkem nekompromisního vývoje produktů. Umožňují přesný a spolehlivý návrh vnitřního klimatu.

Snadné používání

VIVA je nabitá funkcemi, které jsou užitečné v každé fázi životního cyklu výrobku.

Vlastnosti

 • Přesný, uzamykatelný nastavovací mechanismus SlideFix
 • Změna polohy nastavení mechanismu neovlivňuje dosah proudu
 • Nastavovací panel s 360° směrovými tryskami
 • Krycí mřížka se skrytým upevněním
 • Ideální i pro přívod chladného vzduch

Pro projektanty

VIVA najdete v databázi MagiCloud a v nástroji pro výběr a dimenzování Vent.X. 

Všestranný směr házení

Díky 360˚ otočným tryskám je možné snadno navrhnout směr proudění vzduchu tak, aby přesně odpovídal Vašim požadavkům. Difuzor VIVA tak lze umístit do rohu použitím šikmého směru proudění. VIVA je také vhodná pro přívod chladného vzduchu.

Bytové ventily LINE

Bytové ventily LINE

Větrání se nyní může stát součástí interiéru díky jedinečnému designu ventilů LINE a všestranným možnostem viditelné dekorační části výrobku. Stylový a moderní ventil vytváří kvalitní vnitřní klima v obytných prostorách.

Dotvořte interiér stylovými ventily

LINE je nový, stylový a moderní ventil Climecon pro obytné prostory. Kolekce byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky na průmyslový design a interiérový design a také s odborníky na ventilaci společnosti Climecon. Výchozím bodem spolupráce bylo propojení designu interiéru a větrání se stylovými ventily. Kolekci LINE charakterizují zjednodušené, graficky ztvárněné výrobky a materiály, které se poprvé objevují ve ventilaci. Architektům, interiérovým designérům a těm, kteří staví a renovují vlastní domy, nabízejí ventily LINE rozsáhlé možnosti dotvoření designu interiéru.

Možnosti dekorování viditelné části ventilu

LINE má kulatý nebo čtvercový viditelný deco díl, který je kromě lakované oceli k dispozici v nových materiálech, dřevě Accoya® nebo opálovém skle. Konečný uživatel může také připevnit požadovaný materiál jako viditelnou část ventilu pomocí montážního dílu vyvinutého pro přizpůsobení.

Udržitelná borovice Accoya® je volbou opravdových nadšenců do designu.

Pro ty, kteří si cení vysoké kvality a udržitelnosti, nabízíme ventily LINE s masivní dřevěnou viditelnou dekorační částí. Elegantní a odolné díly Accoya® vnesou do interiéru instanci organického pocitu. Dřevo je jemně ošetřeno, aby získalo moderní, světlý odstín. Dřevěné díly Accoya® jsou k dispozici i v neošetřeném provedení, což umožňuje řadu možností ošetření způsobem, který dokonale odpovídá danému místu. Borovice Accoya® je pěstována udržitelným způsobem a má ekologický certifikát. Výsledkem přírodního ošetření dřeva jsou díly s dlouhou životností, které navíc velmi dobře snášejí vodu. Díky tomu se dřevěné dekorační díly Accoya® hodí i pro ventily používané v koupelnách a saunách.

Opálové sklo se hodí na světle zastíněná místa.

Opálové sklo je elegantní volbou materiálu pro světlé a prašné prostory. Sofistikované matné sklo vnáší do povrchu stropu a stěn nádech průzračnosti a překvapivě spojuje prvky místnosti. Viditelná část dekoru je z vysoce kvalitního neprůhledného skla, které se na řezu neleskne do zelených odstínů, ale nabízí neutrální a univerzální alternativu pro svěží domovy a moderní interiéry.

Přizpůsobte si svůj styl

Pro ty, kteří chtějí dokonalý design interiéru, nabízíme možnost LINEb, na kterou lze připevnit požadovaný povrchový materiál. Jako viditelné části ventilů lze použít dlaždice nebo jiné povrchové materiály použité v místnosti. Stejná montážní část platí pro zařízení používaná jako přívodní i odvodní vzduchové ventily. Například v souvislosti se změnou designu interiéru lze snadno vyměnit přední část ventilu LINE za viditelnou část vhodnou pro daný výsledek s využitím upevňovacího dílu.

Prvotřídní nátěr

Viditelné dekorační díly z lakované oceli jsou k dispozici v matné černé nebo bílé barvě - splývají s povrchem stěn nebo jsou naopak výrazné jako součást interiéru. Vysoce kvalitní povrchová úprava zanechává výrobky dokonalé po dlouhou dobu a vytváří pocit luxusu jako u ostatních ventilů. Barva odpuzující nečistoty chrání ventily a pomáhá udržovat výrobky čisté a snadněji se čistí.

Kolekce LINE

Vytvořeno ve spolupráci s odborníky na design

Design ventilů LINE sází na nadčasovost jednoduchých geometrických tvarů. Proto výběr zahrnuje kulaté a čtvercové viditelné dekorační části ventilů. Neobvyklé materiály byly navíc vybrány na základě jejich univerzální použitelnosti pro místa s nejrůznějším architektonickým a interiérovým designem. Materiály a tvary ventilů LINE byly vyvinuty ve spolupráci s odborníky na interiérový design, průmyslový design a týmem specialistů na ventilaci společnosti Climecon.

Všestranné alternativy pro interiérový design

LINE obsahuje kulatý nebo čtvercový viditelný deco díl, který je kromě lakované oceli k dispozici v nových materiálech. Kromě toho lze ventily LINE přizpůsobit pomocí speciálního dílu k tomu určeného. Ventily LINE jsou shodné pro přívod i odvod vzduchu a hodí se pro montáž na strop i na stěnu.

FINO ventil pro bytové větrání

FINO ventil pro bytové větrání

Stylový přívodní ventil FINO je ideální volbou pro přívod čerstvého vzduchu do moderních budov a interiérů, kde záleží na vzhledu výrobku. FINO je vhodný zejména pro malé průtoky vzduchu, kombinuje velmi nízkou konstrukční výšku, tichý provoz, hladký povrch a dokonalý design.

Když záleží na vzhledu

FINO je nejnižší výrobek z kolekce Climecon, hluboký pouhých 12 mm, vyčnívající ze stěny. Jasný a jednoduchý design je vhodný pro moderní a stylový interiér a nabízí také téměř neomezené možnosti v tradičnějších místech.

Vlastnosti výrobku

 • Snadná instalace.
 • Tichý provoz bez průvanu.
 • Snadno nastavitelný.
 • Snadno čistitelný.

Součást architektury

Konstrukce FINO je hluboká pouhých 12 mm a je nejnižším ventilem v celé řadě Climecon.

Díky svému inovativnímu designu nabízí FINO nenápadnou alternativu k architektuře prostoru. Díky různým barevným variantám může difuzor buď splynout s povrchem stěny, nebo jej zvýraznit kontrastní barvou.

Návrh vnitřního klimatu

Tichý provoz bez průvanu je dosažen díky optimálnímu počtu otvorů čtvercového tvaru s hustým dělením. Přiváděný vzduch vstupuje do místnosti rovnoměrně a bez průvanu.

Difuzory se nastavují ze zadní části mřížky pomocí magnetických pásků, které nezachycují nečistoty ani prach. Nastavení je snadné a rychlé díky inovativní nastavovací fólii, která zároveň chrání difuzor.

Snadná instalace

K instalaci mřížky nejsou potřeba žádné šrouby ani jiný spojovací materiál.

Kolekce pokrývá tři nejběžnější velikosti potrubí v obytných bytech, takže můžete najít správnou velikost potrubí pro každou situaci. Snadné a spolehlivé nastavení urychluje instalaci.

Nové stropní difuzory Climecon

Nové designové difuzory pro stropy

HALO 

Lehký jako vzduch

Důmyslně jednoduchá konstrukce HALO je navržena tak, aby byla neuvěřitelně lehká a úsporná. Přední panel s povrchovou úpravou ukrývá veškeré technologie i upevnění a ponechává plochu stropu jednotnou.

HALO-X

Přizpůsoben Vašemu projektu

HALO-X je čistý a přizpůsobitelný stropní difuzor. Během instalace k němu lze připevnit podhledový panel o rozměrech 600 × 600 mm. Využitím povrchu stropního difuzoru tím, že do něj zasadíte akustickou desku, získáte více prostoru pro řešení akustiky.

Vlastnosti

 • Stylový design se skrytým upevněním.
 • Vhodný pro sádrokartonové i kazetové podhledy.
 • Přizpůsobitelný vzhled pro dobře vypadající výsledek.

Součást architektury

Difuzory HALO nabízejí vysoce kvalitní řešení ventilace, které umožňuje dotvořit kancelář, konferenční místnost nebo jiný reprezentativní prostor.

Návrh vnitřního klimatu

HALO nezpůsobuje pocit průvanu a jeho provoz je tichý. Pro návrh větrání nabízí difuzor vysoký směšovací poměr a široce směrovatelný obraz proudění.

Snadná instalace

Konstrukce difuzoru HALO je navržena tak, aby jeho instalace byla bezpečná a rychlá. V upevňovacím mechanizmu nejsou použity žádné plastové díly.

Všestranné možnosti instalace

Nová elegantní povrchová úprava výrobků Climecon

Nová elegantní povrchová úprava výrobků Climecon

U našich distribučních prvků používáme novou mimořádnou matnou povrchovou úpravu. Nový strukturovaný povrch kombinuje snadnou údržbu a dokonalý vzhled. Po důkladném testování a vývoji jsme vybrali nátěr, který našim zařízením dodává přirozený matný povrch dotvářející interiér. Přirozeně vypadající strukturovaný povrch snadno splyne s konstrukcemi a ostatními prvky interiéru.

Vynikající odolnost a snadné čištění

Matný povrch není drsný, ale spíše voskový a mírně kluzký. Díky tomu zůstává povrch výrobku dlouho odolný proti skvrnám a snadno se čistí. Díky tomu je údržba snadná a povrch zůstává čistý. Tento nátěr jsme vybrali pro jeho vysokou odolnost vůči teplotě a světlu. Nátěr se vyznačuje vysokou tolerancí vůči UV záření i klimatickým podmínkám. Je prokázáno, že nový nátěr si zachovává svěží vzhled a vydrží bez vad po několik dalších desetiletí. 

Rovnoměrný nátěr s menším množstvím barvy

Barva má rovnoměrnou krycí schopnost, takže natřený výrobek má vysoce kvalitní povrch. Výsledkem je dobře udržovaný vzhled celého prostoru. Nátěr má vysokou kvalitu krytí, což znamená, že na povrch výrobku lze nanést tenčí vrstvu než dříve a to nám umožňilo snížit množství použité barvy na metr čtvereční.

Technické specifikace

 • Schválení GSB a Qualicoat
 • Vynikající odolnost vůči chemikáliím
 • Šetrné k životnímu prostředí: neobsahuje TGIC a olovo
 • Stupeň požární bezpečnosti: A2- nehořlavý
 • Barva schválená pro námořní použití
 • K dispozici v barvách RAL 9016, RAL 9005 a RAL 9006.
LG 100 - decentralizovaná univerzální větrací jednotka

Decentralizované řešení pro jednu i více místností

Kompaktní větrací jednotka LG 100

Decentralizovaná kompaktní větrací jednotka LG 100 nabízí díky svým flexibilním možnostem instalace a variantám připojení optimální řešení pro každou situaci.
V závislosti na provedení skříně jsou k dispozici následující varianty instalace: Instalace větrací jednotky do vnější stěny (řešení pro zapuštěnou montáž), instalace na vnitřní stranu vnější stěny (řešení pro povrchovou montáž) nebo instalace do podhledu (stropní řešení). Řešení pro zapuštěnou montáž lze volitelně navrhnout pro jednu nebo více místností.
S větrací jednotkou LG 100 lze koncepci větrání navrhovat velmi flexibilně a podle potřeby lze prostřednictvím systému vzduchovodů KOMFLEX integrovat další místnosti.Decentralizovaná větrací jednotka s volitelným připojením více místností

 • Ochrana proti vlhkosti a komfortní větrání s rekuperací tepla
 • Montáž pod omítku, na povrch nebo na strop
 • Dvoustupňová filtrace čerstvého vzduchu
 • Bez odvodu kondenzátu díky entalpickému výměníku
 • Tichý provoz
 • Vysoce efektivní
 • Integrovaný multisenzor VOC/eCO2 pro měření kvality vzduchu v místnosti
 • Obsluha prostřednictvím aplikace Pichler
 • Vysoká zvuková izolace
 • Inteligentní regulace vlhkosti
 • Vyvážení kvality venkovního vzduchu se vzduchem v místnosti
Inteligentní technologie vzduchu + obnovitelná energie

Systémové řešení PKOM4 a PSOL+

pastedGraphic.png

PKOM4 a PSOL+: dva stavební kameny jako ucelené systémové řešení

Kombinace PKOM4 a PSOL+ představuje nejjednodušší způsob integrace inteligentní ventilační technologie s obnovitelnou energií v jedné jednotce. Výsledkem je ucelené systémové řešení s optimálními synergickými efekty, vynikající energetickou účinností, ekologickou čistou energií a dokonalým komfortem bydlení - to vše z jednoho zdroje a s možností vizualizace prostřednictvím aplikace PICHLER.

Kombinovaná jednotka tepelného čerpadla PKOM4 / modul 1

Modul 1: Kombinovaná jednotka s tepelným čerpadlem PKOM4 nahrazuje plnohodnotný systém vytápění/chlazení/ohřevu teplé vody jako kompaktní větrací jednotka. Kompaktní a mimořádně účinný, extrémně tichý a bezúdržbový provoz s technologií tepelného čerpadla šetrnou k životnímu prostředí, s nízkými provozními náklady, jednoduchým a intuitivním ovládáním pomocí dotykového displeje - to vše charakterizuje jednotku PKOM4.
V kombinaci s obnovitelnými zdroji energie, jako je fotovoltaika a energetický management, se PKOM4 stává účinným a nákladově efektivním systémovým řešením, které snižuje provozní náklady na minimum až k domu s nulovou spotřebou energie nebo dokonce k domu s plusovou spotřebou energie.

PSOL+ pro jednoduchou integraci obnovitelných zdrojů energie / modul 2

Modul 2: Kompaktní PKOM4 se stává účinným a nákladově efektivním systémovým řešením pro budoucnost s obnovitelnými zdroji energie také díky druhému novému modulu: PSOL+, předmontovanému a nainstalovanému kompletnímu řešení, které se skládá z integrovaného bateriového úložiště s kapacitou až 11 kWh, hybridního střídače s funkcí nouzového napájení od 4 do 10 kW a systému řízení energie pro optimalizaci systému. Různé velikosti systému umožňují optimální přizpůsobení každé budově. Všem variantám jsou společné výhody, jako je jednoduchost a bezpečnost díky konstrukci plug & play, nižší náklady na instalaci a energii, nezávislost v případě výpadku sítě díky funkci nouzového napájení a vysoký vlastní výkon fotovoltaického systému.

 Struktura:
 • Akumulátor s kapacitou až 11 kWh.
 • Hybridní měnič s funkcí nouzového napájení 4 - 10 kW.
 • Energetický management pro optimalizaci systému.
 • Jedna aplikace/vizualizace pro celý systém 
 Výhody / argumenty:
 • Předmontované / nainstalované kompletní řešení
 • Plug & Play - jednoduché a bezpečné
 • Nižší náklady na instalaci/energii
 • Vše z jednoho zdroje - jedna kontaktní osoba
 • Jedna APP / vizualizace
 • Nezávislost v případě výpadku sítě - funkce nouzového napájení
 • Vysoký přínos vlastní výroby elektřiny z fotovoltaického systému
Ocenění

pastedGraphic_1.png

Cena za inovace sítě pasivních domů 2021

Společnost PICHLER získala ocenění "NEJINOVATIVNĚJŠÍ členská společnost sítě pasivních domů 2021" za speciální systémové řešení PKOM4 & PSOL+ a ocenění "NEJLEPŠÍ tým sítě pasivních domů roku 2021" v kategorii vícepodlažních obytných budov.

pastedGraphic_2.png

TRIGOS Regional 2020

Společnost Pichler získala se systémovým řešením PKOM4 rakouskou cenu za udržitelnost TRIGOS Regional 2020 v kategorii "Ochrana klimatu". TRIGOS je nejen nejprestižnějším oceněním za udržitelnost v Rakousku, ale také nejkvalitnějším oceněním. Cena Trigos se uděluje udržitelným a renomovaným společnostem za vysoce kvalitní výrobky a služby.

Porota Trigos ve svém prohlášení potvrzuje: "Společnost J. Pichler GmbH vyvinula kompaktní kombinovanou jednotku tepelného čerpadla, která pokrývá větrání, vytápění, chlazení a ohřev vody. Integrací fotovoltaiky a systému řízení spotřeby energie bylo vytvořeno účinné a nákladově efektivní celkové řešení, které se snadno a intuitivně ovládá. Tato specializovaná rodinná firma významně přispívá ke snižování spotřeby energie, a tím i k minimalizaci emisí CO2 ve stavebnictví. Snaha společnosti o udržitelnost je jasně viditelná.
Porota oceňuje zejména vědecký přístup a analýzu. Vytápění, chlazení a větrání s co nejmenší spotřebou energie je jedním z TÉMAT budoucnosti a přispívá k ochraně klimatu a snižování emisí CO2. Porota považuje projekt společnosti J. Pichler GmbH za důležitou hnací sílu rozvoje bydlení šetrného ke klimatu."