Inteligentní technologie vzduchu + obnovitelná energie

Systémové řešení PKOM4 a PSOL+

pastedGraphic.png

PKOM4 a PSOL+: dva stavební kameny jako ucelené systémové řešení

Kombinace PKOM4 a PSOL+ představuje nejjednodušší způsob integrace inteligentní ventilační technologie s obnovitelnou energií v jedné jednotce. Výsledkem je ucelené systémové řešení s optimálními synergickými efekty, vynikající energetickou účinností, ekologickou čistou energií a dokonalým komfortem bydlení - to vše z jednoho zdroje a s možností vizualizace prostřednictvím aplikace PICHLER.

Kombinovaná jednotka tepelného čerpadla PKOM4 / modul 1

Modul 1: Kombinovaná jednotka s tepelným čerpadlem PKOM4 nahrazuje plnohodnotný systém vytápění/chlazení/ohřevu teplé vody jako kompaktní větrací jednotka. Kompaktní a mimořádně účinný, extrémně tichý a bezúdržbový provoz s technologií tepelného čerpadla šetrnou k životnímu prostředí, s nízkými provozními náklady, jednoduchým a intuitivním ovládáním pomocí dotykového displeje - to vše charakterizuje jednotku PKOM4.
V kombinaci s obnovitelnými zdroji energie, jako je fotovoltaika a energetický management, se PKOM4 stává účinným a nákladově efektivním systémovým řešením, které snižuje provozní náklady na minimum až k domu s nulovou spotřebou energie nebo dokonce k domu s plusovou spotřebou energie.

PSOL+ pro jednoduchou integraci obnovitelných zdrojů energie / modul 2

Modul 2: Kompaktní PKOM4 se stává účinným a nákladově efektivním systémovým řešením pro budoucnost s obnovitelnými zdroji energie také díky druhému novému modulu: PSOL+, předmontovanému a nainstalovanému kompletnímu řešení, které se skládá z integrovaného bateriového úložiště s kapacitou až 11 kWh, hybridního střídače s funkcí nouzového napájení od 4 do 10 kW a systému řízení energie pro optimalizaci systému. Různé velikosti systému umožňují optimální přizpůsobení každé budově. Všem variantám jsou společné výhody, jako je jednoduchost a bezpečnost díky konstrukci plug & play, nižší náklady na instalaci a energii, nezávislost v případě výpadku sítě díky funkci nouzového napájení a vysoký vlastní výkon fotovoltaického systému.

 Struktura:
 • Akumulátor s kapacitou až 11 kWh.
 • Hybridní měnič s funkcí nouzového napájení 4 - 10 kW.
 • Energetický management pro optimalizaci systému.
 • Jedna aplikace/vizualizace pro celý systém 
 Výhody / argumenty:
 • Předmontované / nainstalované kompletní řešení
 • Plug & Play - jednoduché a bezpečné
 • Nižší náklady na instalaci/energii
 • Vše z jednoho zdroje - jedna kontaktní osoba
 • Jedna APP / vizualizace
 • Nezávislost v případě výpadku sítě - funkce nouzového napájení
 • Vysoký přínos vlastní výroby elektřiny z fotovoltaického systému
Ocenění

pastedGraphic_1.png

Cena za inovace sítě pasivních domů 2021

Společnost PICHLER získala ocenění "NEJINOVATIVNĚJŠÍ členská společnost sítě pasivních domů 2021" za speciální systémové řešení PKOM4 & PSOL+ a ocenění "NEJLEPŠÍ tým sítě pasivních domů roku 2021" v kategorii vícepodlažních obytných budov.

pastedGraphic_2.png

TRIGOS Regional 2020

Společnost Pichler získala se systémovým řešením PKOM4 rakouskou cenu za udržitelnost TRIGOS Regional 2020 v kategorii "Ochrana klimatu". TRIGOS je nejen nejprestižnějším oceněním za udržitelnost v Rakousku, ale také nejkvalitnějším oceněním. Cena Trigos se uděluje udržitelným a renomovaným společnostem za vysoce kvalitní výrobky a služby.

Porota Trigos ve svém prohlášení potvrzuje: "Společnost J. Pichler GmbH vyvinula kompaktní kombinovanou jednotku tepelného čerpadla, která pokrývá větrání, vytápění, chlazení a ohřev vody. Integrací fotovoltaiky a systému řízení spotřeby energie bylo vytvořeno účinné a nákladově efektivní celkové řešení, které se snadno a intuitivně ovládá. Tato specializovaná rodinná firma významně přispívá ke snižování spotřeby energie, a tím i k minimalizaci emisí CO2 ve stavebnictví. Snaha společnosti o udržitelnost je jasně viditelná.
Porota oceňuje zejména vědecký přístup a analýzu. Vytápění, chlazení a větrání s co nejmenší spotřebou energie je jedním z TÉMAT budoucnosti a přispívá k ochraně klimatu a snižování emisí CO2. Porota považuje projekt společnosti J. Pichler GmbH za důležitou hnací sílu rozvoje bydlení šetrného ke klimatu."