VIVA designový difuzor

Designové difuzory VIVA

VIVA je ztělesněním severského designu s elegantním, nadčasovým designem, který je nabitý funkčními prvky pro prvotřídní výkon. Difuzéry VIVA jsou kolekcí, která vznikla spojením vizuálních a ventilačních vlastností zcela jedinečným způsobem.

Design, účinnost, nová forma vzduchu

V roce 2016 jsme se společně s renomovaným interiérovým designérem Teemu Saukkonenem zamysleli nad tím, jak by měl vypadat nástěnný difuzor přiváděného vzduchu. Odborníkovi na design jsme dali zcela volné ruce s průvodními slovy: "Vy přemýšlejte čistě o designu - na nás je, abychom z toho udělali funkční větrací prvek." Zrodil se koncept zcela nového druhu výrobku, který spojuje interiérovou architekturu a větrání. Při vývoji výrobku se ve společnosti Climecon kladl důraz na precizní vysokou přesnost nastavení, snadnou instalaci a regulaci, flexibilní obraz proudění vzduchu po celou dobu životnosti, tichý provoz a distribuci vzduchu bez průvanu. 

Po testování, modelování proudění vzduchu a překonání někdy zdánlivě nemožných překážek vznikl úžasný výrobek, kde byl každý detail pečlivě promyšlen a byl zachován stejným inovativním designem, jako na začátku - zrodila se VIVA.

Stylový difuzor pro přívod a odvod vzduchu

Povrchová montáž VIVA-S

Výsledkem Saukkonenova originálního nápadu byl model difuzoru pro povrchovou montáž VIVA-S, který lze použít k vytvoření delších interiérových prvků kombinací aktivní a "slepé" části výrobku. Díky tomu je také možné spojit modely přívodu a odvodu vzduchu do jednoho stylového celku.

VIVA-F pro zapuštěnou montáž

Poté, co jsme od dalších interiérových architektů obdrželi požadavky na bezrámový nástěnný difuzor přiváděného vzduchu se stylovým designem, rozhodli jsme se tuto myšlenku dopracovat pro společnost Saukkonen design a zrodil se koncept vestavného výrobku VIVA-F.

  • Jednoduchý a precizní design
  • Stejné modely pro povrchovou a zapuštěnou montáž, které lze umístit do jednotné řady
  • Kompletní instalace je dosažena pomocí "slepých dílů" VIVA-S-0

Navrženo architekty, vyrobeno společností Climecon

Volba architekta

Difuzory VIVA nabízejí řešení pro vizuální dotvoření interiéru a architektury objektu, které není na úkor technické funkčnosti zařízení.

Návrh vnitřního klimatu

Bezkonkurenční technické vlastnosti difuzorů VIVA jsou výsledkem nekompromisního vývoje produktů. Umožňují přesný a spolehlivý návrh vnitřního klimatu.

Snadné používání

VIVA je nabitá funkcemi, které jsou užitečné v každé fázi životního cyklu výrobku.

Vlastnosti

  • Přesný, uzamykatelný nastavovací mechanismus SlideFix
  • Změna polohy nastavení mechanismu neovlivňuje dosah proudu
  • Nastavovací panel s 360° směrovými tryskami
  • Krycí mřížka se skrytým upevněním
  • Ideální i pro přívod chladného vzduch

Pro projektanty

VIVA najdete v databázi MagiCloud a v nástroji pro výběr a dimenzování Vent.X. 

Všestranný směr házení

Díky 360˚ otočným tryskám je možné snadno navrhnout směr proudění vzduchu tak, aby přesně odpovídal Vašim požadavkům. Difuzor VIVA tak lze umístit do rohu použitím šikmého směru proudění. VIVA je také vhodná pro přívod chladného vzduchu.