Pichler LG250A - ORIGINÁLNÍ filtr pro sání ISO EPM1 80%

Značka: PICHLER
2 990 Kč / ks 2 471,07 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

ORIGINÁLNÍ filtry značky Pichler, vyrobené z přírodní celulózy,

představují inovativní a ekologický přístup k čištění vzduchu. POZOR! Díky násobně delší životnosti a výrazným úsporám v důsledku menší potřeby výměny, tyto filtry představují ideální investici pro ty, kteří hledají dlouhodobě udržitelné řešení.

Originální filtry Pichler se odlišují od konkurenčních produktů vyráběných z umělých materiálů, které se často rychleji zanášejí a vyžadují častější výměnu. Díky násobně delší filtrační schopnosti poskytují filtry Pichler dlouhodobě stabilní výkon a spolehlivost. K dostání pouze u výhradního zastoupení pro ČR - Evora.

Navíc, díky použití přírodních materiálů, jsou filtry Pichler šetrnější k životnímu prostředí, což umožňuje uživatelům přispět k ochraně naší planety.

Zvažte investici do originálních filtrů značky Pichler a vychutnejte si výhody dlouhodobě udržitelného a ekologicky šetrného řešení pro čistotu vzduchu ve vašem domově či kanceláři.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 • Ke každé jednotce je možné zakoupit náhradní filtry dle parametrů uvedených u jednotky. 
 • Pokud si nejste jisti, zda už je potřeba filtr vyměnit, zkontrolujte si signalizaci výměny filtru na své jednotce / ovládacím panelu.

 

Typy filtrů
Jednotka Sání Odtah
LG 150 F7 (ISO eMP2,5 55%)/F9 (ISO eMP1 80%) G4 (ISO Coarse 70%)
LG 250 A F7 (ISO2,5 65%)/F9 (ISO eMP1 80%) G4 (ISO Coarse 90%)/ M5 (ISO eMP10 75%) 
LG 350/450   G4 (ISO Coarse 80%)           F7 (ISO ePM1 70%)
LG 500 P F7 (ISO ePM2,6 65%)/ F9 (ISO eMP1 80%)     G4 (ISO Coarse 90%)/ M5 (ISO Coarse 80%)
PKOM4 F7 (ISO ePM1 55%) M5 (ISO ePM10 75%) 

ISO 16890, EN 779

 

Pozn.

 • G4 – Filtry třídy G4 jsou vhodné pro použití jako hrubý prachový filtr v systémech čistého vzduchu, jako předfiltr pro vysoké koncentrace prachu v klimatizačních zařízeních, sacích traktech nebo jako předfiltr pro jemnou filtraci. Zdraví neškodné a ekologické.
 • F7/F9 – Speciálně vyvinutá netkaná textilie je založena na mechanickém ukládání. Filtrační třída F7 je dle EN 779 třída pro filtry určené pro záchyt částic 1–3 mikronů, s účinností dle EN 779 80 % – 90 % (pro vysoce účinné filtry). Používají se pro klimatizační zařízení nemocnic, hotelů, laboratoří, pro jemnou filtraci ve farmacii, elektro a fotoprůmyslu. Zdraví neškodné a ekologické.
 • M5 – Filtry třídy M5 jsou dle normy EN 779:2012 vhodné jako prachové filtry pro středně hrubý prach a jsou používány pro jemnou filtraci 1–5 mikronů.
 • ISO ePM1,0 > 70 % - filtr zachytí alespoň 70 % částic menších než 1 mikron, což odpovídá filtru F8 dle předchozího značení.
 • ISO Coarse > 80 % - filtr zachytí více jak 80 % hrubých částic, což odpovídá filtru M5 dle předchozího značení.

 

 


 

Filtry pro řízené větrání obytných místností jsou tak důležité

Řízené větrání obytných místností zajišťuje vždy čerstvý vzduch. Filtry pro venkovní vzduch a filtry pro odváděný vzduch mají při tom důležitou roli.

Kermi originál filtry

iltr venkovního vzduchu má na starosti přívod čistého, čerstvého vzduchu v domě. Do objektu se nemůže dostat jemný prach a pyl, ale ani choroboplodné zárodky, viry a bakterie zvenčí. Filtry venkovního vzduchu navíc chrání vestavěné komponenty před znečištěním.

Skrze filtr se odvádí spotřebovaný vzduch ven. Z odváděného vzduchu jsou filtrovány také prach a částice nečistot. Filtry zabraňují zanesení větrací jednotky. Tím je zajištěn čistý chod výměníku tepla a je zachována účinnost zpětného zisku tepla (volitelně je možné použít filtry přímo v sacích otvorech, které by měly potrubní systém chránit i před znečištěním).

 


Kvalita filtru podle DIN EN ISO 16890

V prosinci 2016 vstoupila v platnost norma ISO 16890, která specifikuje hodnocení a klasifikaci filtrů. Platí od poloviny roku 2018. Norma popisuje vzduchové filtry pro obecnou ventilační techniku a rozděluje filtry do čtyř skupin tříd filtrů. Ty jsou přizpůsobeny třídám pro jemný prach, které používá WHO (Světová zdravotnická organizace). ISO 16890 nahrazuje známé třídy filtrů jako G4 nebo F7.

Mnoho studií se zabývá vlivem jemného prachu na lidské zdraví. Výsledky jsou jednoznačné: znečištění ovzduší extrémně škodí zdraví. Studie WHO potvrzuje, že jeho inhalace může vést k plicním nebo kardiovaskulárním onemocněním s předčasným úmrtím. Závěry studie také dokazují, že za zdravotní problémy a zkrácení délky života není zodpovědný pouze hrubý prach (PM 10), který byl stanoven již dříve jako zdravotní problém, ale mnohem více spíše jemný prach.

Velikost částic a klasifikace filtrů

čerstvý vzduch podle normy DIN EN ISO 16890

 

ISO Coarse (částice > 10 μm)

písek, létající semena rostlin, jemné vlasy
Dostávají se do nosu a úst.

ISO ePM 10 (částice <= 10 μm)

pyl, jemný prach, prach z polí
Dostávají se do horních cest dýchacích.

ISO ePM 2,5 (částice <= 2,5 μm)

bakterie, spory plísní a bakterií, pyl
Dostávají se do spodních cest dýchacích.

ISO ePM 1 (částice <= 1 μm)

viry, bakterie, nanočástice, saze z fosilních paliv, mořská sůl, olejová mlha
Dostávají se do plicního sklípku a oběhové soustavy.

(Vysvětlení např. ISO ePM 2,5 60 % (částice ≤ 2,5 μm): ePM 2,5 specifikuje velikost částic pro částice ≤ 2,5 μm. 60 % udává, že částice o velikosti do 2,5 μm jsou z 60 % vyfiltrován

Doplňkové parametry

Kategorie: Filtry
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.5 kg
Filtr pro jednotku: Pichler LG250A
Třída filtrace: ISO EPM1 80%

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

pichlerluft

 

 • Prvotřídní rakouská kvalita.
 • Rodinná tradiční společnost prověřená již 60 lety své existence.

 • Certifikované výrobky.
 • Jedinečné produkty, které nemají na českém trhu konkurenci.
 • Podpora a poradenství.

 

top produkty značky Pichler