bluMartin

Řízené větrání s rekuperací tepla bluMartin freeAir 100

Systém bluMartin freeAir 100 je větrací jednotka s promyšlenou měřící a řídící technikou, která umožňuje energeticky optimální provoz a chrání před suchým vzduchem v zimě. O to se stará 8 integrovaných čidel, které rozdíly v kvalitě vzduchu rozpoznají a optimalizují pro každou jednotlivou místnost zvlášť.

Srdcem větracího systému je protiproudý rekuperátor vzduchu, který vrací přes 90 % tepla obsaženého v odpadním vzduchu a tímto teplem ohřívá čerstvý venkovní vzduch přiváděný do místnosti. Tomu říkáme řízené větrání.

Ušetříte zhruba 25 % energie potřebné k vytápění

Jednotka umožňuje větrat i dva pokoje najednou prostřednictvím tzv. dvojpokojového připojení. S ním můžete větrat ve více místnostech bez potřeby nákladných potrubních sítí.

Výrobce pamatoval také na design jednotky. Její krycí deska je sotva větší, než formát A3 a může být vyrobena v různých barevných odstínech. Jednotka FreeAir 100 je ideální pro pasivní a nízkoenergetické domy, ale i pro stávající stavby. Zvládá zvyšující se nároky na příjemné klima a předchází možným stavebně fyzikálním škodám.


Vše na jednom místě

Uvažujete o pořízení rekuperace k vám domů? Náš tým vám jednotku zodpovědně naprojektuje, dodá, nainstaluje a bude ji pravidelně servisovat. 

Neváhejte se s námi poradit!

Decentní design & prvotřídní kvalita

FreeAir 100 jednotky jsou malé, nenápadné a dávají vám možnost zvolit si vlastní design krycí desky. Díky tomu zapadne větrací systém do každé místnosti. Venkovní krycí deska jednotky je zase natolik nenápadná, že nijak nenaruší vzhled vaší fasády.

Větrací systém je sestaven téměř výhradně ze špičkových komponent německé výroby, u kterých máte zaručenou dlouhou životnost. Jednotka obsahuje ty nejlepší velkoplošní filtry, které udrží vaše náklady za energie při zemi.

Automatické noční chlazení & Dvojpokojové připojení

V letních měsících pracuje freeAir 100 jako klimatizační zařízení. Chladný vzduch automaticky obtéká výměník a přivádí ho do interiéru. Na podobném principu funguje v zimních měsících i ochrana proti zamrznutí.

S jedním jediným zařízením vyvětráte hned několik místností s podlahovou plochou do 75 m2. Přívod vzduchu přitom můžete regulovat v každé místnosti zvlášť.Efektivní protiproudy & automatické odvlhčování

FreeAir 100 předčí s účinností od 90 % nároky pasivních domů. Díky protiproudovému principu dosahuje zařízení stejných výsledků jako výkonná centrální zařízení.

FreeAir 100 čidla měří relativní vlhkost ve vnitřním i vnějším prostředí. Díky tomu má systém údaje také o absolutní vlhkosti. Může pak nastavit potřebnou úroveň větrání a zabezpečí perfektní odvlhčení. A tím zamezí vzniku zdraví nebezpečných plísní.

Optimální úspora energie & efektivní protiproudy

Rekuperační jednotka vyniká svými inteligentními měřicími systémy a s jejich čidly dokáže perfektně obstarat provozní nároky každé místnosti. Systém zamezuje nadměrnému větrání a zároveň nezdravému vysoušení vzduchu. Máte vždy zaručen čerstvý vzduch.

FreeAir 100 předčí s účinností od 90 % nároky pasivních domů. Díky protiproudovému principu dosahuje zařízení stejných výsledků jako výkonná centrální zařízení.

Využijte dotaci NZÚ a pořiďte si vaši rekupereaci ještě levněji! Dotaci za vás rádi vyřeší naši zaměstnanci.