Pichlerluft

"Vzduch, který dýcháme, je součástí kvality našeho života. Naším posláním je nabízet vám ten nejvyšší komfort."

Se vzduchotechnickými systémy značky Pichler získáte větší komfort pro byty, rodinné domy, bytové komplexy, úřady, kancelářské budovy a další objekty.

V Rakousku a v ostatních zemích Evropy jsou produkty firmy Pichler ověřeny 60letou tradicí.

Řízené větraní s účinnou rekuperací tepla zajišťuje přívod čerstvého vzduchu do interiéru. Vzduch přiváděný z venkovního prostoru je zbaven prachu, pylu a jiných nečistot. Vysoce výkonný systém zpětného získávaní tepla, který dosahuje téměř 90% účinnosti, je možné podle přání doplnit o systém se zpětným získáváním vlhkosti (entalpický výměník). Volitelně lze vzduch i řízeně zvlhčovat pomocí unikátního adiabatického zvlhčovače do potrubí (PICHLER LBE 250/500).

V letních měsících umí systém během noci pomocí bypassové klapky přivádět chladnější vzduch z venkovního prostředí přímo do interiéru a tím ho předchladí na následující den. Přiváděný čerstvý vzduch je podle potřeby ohříván nebo ochlazován tepelným čerpadlem výkonově řízeným pomocí frekvenčního měniče.

U dobře izolovaných domů může tepelné čerpadlo pokrýt velkou část energie na vytápění nebo chlazení. 

Rekuperační jednotky Pichler s pasivní rekuperací

Tyto jednotky pracují na principu edávání tepla vedením. Vzduch odváděný z místnosti předává svou tepelnou energii uvnitř výměníku vzduchu, který je do místnosti přiváděn. Hlavním parametrem takových jednotek je pak účinnost. Udává se v procentech a vyjadřuje, kolik tepla se vrací zpět do místnosti.

Jednotky Pichler jsou certifikovány Institutem pasivních domů v Damštatu a jejich účinnost je dle této certifikace větší než 88 %. 

Centrální rekuperační jednotky Pichler

Centrální jednotky se skládají z několika modulů a jsou určeny pro centrální větrání bytových domů či jiné velké objekty jako jsou administrativní budovy, sportovní zařízení, školy, školky apod.

Výkon jednotek je od 5 000 do 50 000 m3/hodSložení jednotlivých modulů centrálních jednotek je navrhováno odborníky vždy dle typu projektu přímo na míru. Každý projekt je tedy řešen individuálně. Proto nás neváhejte kontaktovat pro konkrétní návrh.

Rekuperační jednotky Pichler s aktivní rekuperací 

Pracují na principu tepelných čerpadel. Do systému je ještě přidávána další (placená) energie a jednotka tak dokáže do místnosti vracet vzduch o vyšší teplotě než je teplota odsávaného vzduchu. Jednotka tak má několik funkcí – větrá, vytápí, chladí i ohřívá teplou vodu.

Řízené větraní s účinnou rekuperací tepla zajišťuje přívod čerstvého vzduchu do interiéru. Vzduch přiváděný z venkovního prostoru je zbaven prachu, pylu a jiných nečistot. 


Větrání rodinných domů

Co vám přinese rekuperační jednotka ve vašem domě? Klidný spánek, už žádná únava z vydýchaného vzduchu. Zdravé klima pro celou rodinu řízené inteligentním systémem, který kontroluje hladinu CO2 a plynule reguluje množství čerstvého vzduchu v domě

Každá místnost svoje nastavení a je možno nastavit různé režimy větrání během dne (v době nepřítomnosti snížení na minimum).

Větrání bytových domů

Každý byt má svůj uživatelsky přívětivý ovládací panel. Pro energeticky úsporný a optimalizovaný provoz systému lze propojit až 128 individuálních ovladačů objemového průtoku a samostatně je řídit pomocí adaptéru sběrnice MP. Naše ventilační systémy poskytují svěží, čistý, kvalitní vzduch bez průvanu.

Větrání škol a školek

Studenti a učitelé tráví spoustu času ve škole. Velmi často je kvalita výuky v hodině ovlivňována špatným vzduchem. Tím výrazně trpí výkon učení a soustředění studentů. Aby bylo učení úspěšné, je nezbytné zajistit ve škole/školce dobré vnitřní klima. 

Jednotky pracují tiše a nijak nenarušují výuku a snižují náklady na vytápění, což zajišťuje dobré podmínky k učení, kromě toho lze všechny třídy a zóny variabilně reugulovat.

Větrání bazénů

Větrání bazénů se zajišťuje pomocí odvlhčovačů.

Odvlhčovače jsou vysoce výkonné přístroje, které byly vyvinuty speciálně pro použití v bazénech, aby v nich byl pomocí regulování vlhkosti zaručen optimální komfort. Mezi hlavní výhody systémů Pichler pro bazény je odvod vlhkosti, hygienicky ideální klima, úspora energie na vytápění, toto jedinečné spojení nám umožňuje vychutnat si luxusní zážitek a relax.

V rámci našich služeb Vaši novou rekuperační jednotku/zvlhčovač dodáme, nainstalujeme a následně Vám poskytneme i pravidelný servis. Náš tým Vám mimo jiné pomůže s vyřízením dotace pro Váš projekt.

Zvlhčovače vzduchu

Vlhkost vzduchu klesá v chladném, zejména zimním, období pod nepříjemnou hodnotu nižší než 30 %. Příliš suchý vzduch v místnosti má na nás i celý prostor hned několik negativních vlivů.

Vyšší relativní vlhkost vzduchu mezi 40 % a 60 % má mnoho pozitivních účinků na komfort vnitřního prostředí: snižuje množství pevných částic ve vzduchu, aktivuje obranu pokožky proti mikrobům, snižuje životnost mnoha bakterií a virů, zápach a zabraňuje nepříjemné statické elektřině v místnosti.

Optimální relativní vlhkost vzduchu pomáhá chránit naše zdraví. K těmto hodnotám vám dopomůže náš zvlhčovač LBE.

Proč aktivní zvlhčování?

Lidé tráví většinu svého života v interiéru. Pro zdraví, pohodlí a optimální výkon má vhodné vnitřní prostředí zásadní význam. Vlhkost tak hraje svou roli v obytném prostoru, spolu s teplotou a dalšími parametry, rozhodující roli.

ZÁKLADNÍ FYZIKÁLNÍ POJMY

Absorpce vody ve vzduchu závisí na teplotě. Čím chladnější vzduch, tím méně vody může absorbovat, a naopak čím teplejší vzduch, tím více je schopen vodu absorbovat. Je proto třeba rozlišovat mezi "absolutní" a "relativní" vlhkostí.

ABSOLUTNÍ VLHKOST

Absolutní vlhkost udává skutečné množství vody ve vzduchu při dané teplotě. Když vzduch o dané teplotě obsahuje maximální množství vody, pak mluvíme o nasycení. Relativní vlhkost je poměr mezi skutečným a maximálním obsahem vodní páry ve vzduchu při dané teplotě. Měří se pomocí vlhkoměru.

OPTIMÁLNÍ OBSAH VODY

Optimální množství vody ve vzduchu je asi 9,2 g vody na metr krychlový vzduchu. Při pokojové teplotě 21 °C to odpovídá relativní vlhkosti 50 %. Při venkovní teplotě vzduchu –5 °C a požadované teplotě místnosti 21 °C při relativní vlhkosti 50 % tak obvykle chybí v rodinném domě v přiváděném vzduchu kolem 1,2 litru vody za hodinu.