Homevap

Co, kdybyste se právě dozvěděli...

že správná vlhkost v interiéru ( 40-60% RV ) významně pomáhá snižovat možnost přenosu virů a bakterií a prodlužuje životnost vašeho vybavení domu nebo bytu. Navíc zvyšuje vaši produktivitu a zlepšuje prožitek z bydlení.

Současná INDOOR GENERATION tráví pobytem uvnitř budov až 90 % svého času. Vzduch tam může být až pětkrát více znečištěný než vzduch venku. 77 % populace si to však podle průzkumu YouGov neuvědomuje.

20000 dechů za den z toho 90% uvnitř budov.


Řešení existuje

Zvlhčovače a chladiče pro váš domov nebo kancelář. Jako výhradní distributor HomEvap nabízíme ty správné produkty, které vám budou spolehlivě sloužit. Naše zvlhčovače jsou bezpečné proti legionele a jsou energeticky šetrné. Navíc můžou být i napojeny přímo na zařízení pro rekuperaci tepla.

Bezpečné a zdravé prostředí

Automaticky fungující zvlhčovač je standardně vybaven ohřívačem pro vyšší účinnost a patentovaný legionelový filtr LegioSafe zajišťuje bezpečné a zdravé vnitřní klima v kanceláři i doma. Patří sem například hlavně i dětský pokoj. Zařízení lze připojit přímo k libovolnému WTW (instalace rekuperace tepla) nebo pouze jako zvlhčovač s ventilátorovým boxem samostatně. V potrubí nedochází ke kondenzaci.

Zlepšení našeho každodenního života

Naše zvlhčovače jsou účinné a zabraňují následujícím problémům, které se často objevují z důvodu příliš suchého vzduchu. Štípání oči, podrážděný nos, statická elektřina, zhoršení ekzémů, podrážděné sliznice, chronická únava, to je jen stručný výčet dopadů suchého vzduchu na náš organismus, správná vlhkost vzduchu je tedy pro naše každodenní fungování extrémně důležitým faktorem.

Delší život pro váš domov

Suchý vzduch doslova vysává život z čehokoliv co je ze dřeva, včetně vašich podlah a nábytku, navíc se mu neubrání ani stěny, které v důsledku nízké vlhkosti praskají, odlupují se tapety a to nehledě na to, jaké ošetření na nich máte. Zvlhčovč váš domov  jednoznačně ochrání a navíc vám pomůže ušetřit za topení v zimních měsících, suchý vzduch je totiž pocitově chladnější a a díky tomu docháziv zimě ke zbytečnému přetápění.

Jak zvlhčovač HomeEvap funguje?

Provoz adiabatického zvlhčování HomEvap je založen na přirozeném procesu odpařování vody, což umožňuje příjemným způsobem zvyšovat vlhkost.

Suchý vzduch proudí ve zvlhčovači HRV skrz matrici ze skleněných vláken absorbující vodu a absorbuje vodní páru z vlhkého povrchu. To snižuje teplotu a zvyšuje relativní vlhkost. Od tohoto okamžiku probíhá adiabatické zvlhčování. Tento proces je velmi efektivní a spotřebovává nejméně energie ze všech zvlhčovačů.

Dodávka vody je omezená, takže nehrozí převlhčení. Energeticky účinný zvlhčovač HRV je vybaven legionelovým filtrem, který zabraňuje kontaminaci legionelami. Kromě toho má zvlhčovač HRV schopnost zlepšit kapacitu vlhkosti.

Adiabatické chlazení

Co je chlazení odpařováním?

Adiabatické chlazení je proces založený na odpařování vlhkosti. V důsledku toho se ze vzduchu odebírá energie a teplota klesá. HomeEvap využívá tento proces k nepřímému chlazení velmi energeticky účinným a udržitelným způsobem. Díky tomu se v létě nezvyšuje vlhkost v místnosti. 

HomeEvap - odpařovací chladiče

Snadno se instalují na HRV nebo se instalují jako samostatné.

Pracujte automaticky.

Přeměňte výměník tepla na studený výměník.

Jsou tiché.

Lze ovládat několika způsoby.

Lze kombinovat se zvlhčovačem HomEvap, Combi Comfort, pro optimální vnitřní klima po celý rok.

Kde lze zvlhčovače a chladiče použít?

V rámci našich služeb nabízíme jak instalaci zařízení, tak jeho zprovoznění a servis

Obytné domy, dřevostavby a pasivní domy

Bytové komplexy

Kanceláře

Školky a školy

Seniorské pečovatelské zařízení